Czech Travel Agency in Siem Reap, Cambodia

Our Facebook

Online support

We will answer all questions online via Skype, do not hesitate to contact us.

Swedagon

 

 

Pagoda Shwedagon

 

Pagoda Shwedagon je nejposvátnější místo Barmy. Stojí na vrcholu kopce Singuttara a první záznamy o pagodě sahají až do 6 stol. n. l. Pagoda byla během staletí mnohokrát přestavěna, také zemětřesení v 18. století její vrchní část a okolní budovy značně poškodilo. Vše, co se zachovalo z dávných dob, zůstává ukryto uvnitř stúpy samotné.

 

Pagoda patří mezi nejnavštěvovanější místa Barmy, ať už se jedná o turisty nebo samotné Barmánce. Je to zářivé místo s barevnými neony všemožných tvarů, džungle věží a věžiček s překrásnou dřevořezbovou výzdobou. Na rozdíl od jiných posvátných míst, celková atmosféra Shwedagonu je zároveň spirituální i světská, neformální i posvátná pro Barmánce, kteří mají pevný vztah k Buddhismu. Je to unikátní místo, které nemá obdoby jak v Barmě, tak na celém světě.

 

 

 

Praktické informace


 

Otvírací hodiny: 6:30 až 22.00.

 

Vstupné: USD 8 nebo 7 800 kyatů. Prodejní stánky se vstupenkami jsou umístěny na horním konci všech přístupů do areálu.

 

Průvodci: USD 5 za prohlídku. Jsou přátelští a podají Vám spoustu zajímavých informací o tomto nádherném místě.

 

Obuv: jako téměř ve všech Buddhistických památkách, obuv není povolena. Všichni návštěvníci si odloží boty i ponožky před vstupem do areálu. Dole u schodišť vedoucích vzhůru k pagodě jsou úschovny (poplatek 5 kyatů), což je ale nepraktické v případě, že chcete areál opustit jinou stranou, než kterou jste přišli. Zkuste to jako Barmánci: boty si uložte do igelitové tašky a noste je sebou 

 

Plán pagody: Areál pagody má tvar kříže. Vstupy do areálu jsou čtyři - z každé světové strany - a jsou zdobeny obrovskými sochami mýtických barmských lvů.

 

Nejzajímavější je přístupová cesta z východu. Je lemována stánky s prodejem zboží pro poutníky (svíčky, květiny, zlaté lístky, apod.) a suvenýrů pro domácí i zahraniční turisty. Západní cesta nabízí navíc eskalátor a jižní cesta výtah. Plocha kolem pagody má podobný koncept jako Kaaba v Mekce, tedy široký kruh, po kterém lze chodit v kruzích kolem pagody. Je to také krásné místo k posezení na schodech a pozorování lidí.

Swedagon
Swedagon
Swedagon
Swedagon
Swedagon
Swedagon
Swedagon
Swedagon
Swedagon
Swedagon
Swedagon
Swedagon
Swedagon
Swedagon
Swedagon
Swedagon
Swedagon
Swedagon
Swedagon
Swedagon

Current weather

Siem Reap

Few clouds
  • Few clouds
  • Temperature: 23 °C
  • Wind: North-Northwest, 3.7 km/h
  • Pressure: 1015 hPa
  • Rel. Humidity: 73 %
  • Visibility: 10 km
Reported on:
Sat, 14/12/2019 - 02:00

Mapa


Zobrazit místo Cambodia na větší mapě

Discover Angkor Wat and Far East with us