Česká cestovní kancelář v Siem Reap, Kambodža

Jsme i na Facebooku

Naši partneři

Rezervace hotelů

Rezervace letenek

CK Arcadia

CK Blue Sky Travel

CK Authentic Travel

Angkor Wat

 

 

Angkor Wat byl postaven počátkem 12. století pro krále Súrjavarmana II. jako královský chrám a hlavní město. Je největším a nejlépe zachovalým chrámem celé oblasti a jako jediný zůstal významným náboženským centrem od svého založení – nejprve hinduistickým, poté buddhistickým. Chrám je vrcholným příkladem khmerské architektury, stal se symbolem Kambodže a je zobrazen na její státní vlajce.

 

Angkor Wat leží 7 km severně od malebného provinčního města Siem Reap. Obvodová chrámová stěna vysoká 4,5 m obklopuje komplex o rozloze 820 000m2.

 

Chrám je příkladem vrcholné éry klasické khmérské architektury. Reprezentuje mýtickou horu Meru, která je sídlem bohů. Většina památek v komplexu je postavena z pískovcových kvádrů s typickými dekorativními prvky jako jsou devatas (nebo apsara) a reliéfními vyobrazeními, která vyprávějí historické příběhy z indické literatury. Jedním z důvodů, proč je Angkor Wat je obdivován také pro bohaté zdobení interiérů basreliéfy s výjevy z hinduistických psaných děl Mahábháraty a Ramajány. Tato výzdoba je považována za největší lineární, z kamene vytesanou, výzdobu na světě. Od roku 1990 začali restaurátorské práce na záchranu tohoto nádherného chrámového komplexu, který byl jen v loňském roce navštíven 2 miliony turistů z celého světa.

 

Angkor Wat a další chrámové pozůstatky slavného Angkoru byly v roce 1992 zapsány do seznamu Světového dědictví UNESCO a jsou považovány za jeden ze sedmi divů světa.

 

 

 

Pojeďte s námi na polodenní výlet na kole nebo jednodenní výlet autem, vyzvedneme Vás ve vašem hotelu.

 

Angkor Wat
Angkor Wat
Angkor Wat
Angkor Wat
Angkor Wat
Angkor Wat
Angkor Wat
Angkor Wat
Angkor Wat
Angkor Wat
Angkor Wat
Angkor Wat
Angkor Wat
Angkor Wat
Angkor Wat
Angkor Wat
Angkor Wat
Angkor Wat
Angkor Wat
Angkor Wat
Angkor Wat

Aktuální počasí

Siem Reap

Polojasno
  • Polojasno
  • Teplota: 24 °C
  • Vítr: severní, 7.4 km/h
  • Tlak: 1012 hPa
  • Rel. vlhkost: 69 %
  • Viditelnost: 9 km
Hlášení ze dne:
Pá, 04/12/2020 - 14:00

Mapa


Zobrazit místo Cambodia na větší mapě

Poznejte Angkor Wat a Dálný Východ s Prague Travel Cambodia