Česká cestovní kancelář v Siem Reap, Kambodža

Jsme i na Facebooku

Naši partneři

Rezervace hotelů

Rezervace letenek

CK Arcadia

CK Blue Sky Travel

CK Authentic Travel

Doprava v Siem Reap

 

 

Nevíme, jestli se dá podle evropských měřítek vůbec mluvit o městské dopravě. Evropanovi to tady muze připadat jako naprostý chaos.

 

Městská doprava v tom pojetí, na kterou jsme zvyklí z Evropy, tu není. Takže máte několik možností. Můžete si např. půjčit kolo, to je mimochodem dobry nápad, protože poznáte zblízka veškerý kolorit. Další možností je pronajmout si "tuk tuk". To také není špatné, pojedete otevřenou rikšou připojenou za motorku. Je to bezpecnejsi a v tom teplu se tolik nenadřete.

 

Pokud si pronajmete kolo (cena na den je od 2 USD do 5 USD), pak se nesnažte stoprocentně jezdit podle evropských pravidel. Jízda v protisměru, nerespektování pravidla přednosti z prava, nerespektování pravidla přednosti při odbočování doleva, jízda po chodníku a i v protisměru, je zde normální. Prostě se držte místních pravidel a hlavně jezděte pomalu. 

K dopravě po Siem Reap radíme spis využívat tuk tuky. A to znamená smlouvat o ceně  acenu si domluvit uz predem. Vzít si taxi je možné jen v případě, že jste ubytováni v dražším hotelu. V tom případě je taxi k dispozici. Patří k hotelu. Představa, že si chytnete taxi auto během pěší procházky po městě je mylná. Proste nejsou.

 

Samozřejmě, pokud chcete cestovat po Kambodži a nejen po Kambodži, ale i do sousedních zemí (Laos, Vietnam, Thajsko), pak cestujte dálkovými autobusy. Pozitivní je to, že dálková přeprava denní nebo noční po Kambodžském království funguje dobře a hlavně ve srovnání s našimi poměry je levná. V případě výletů a zájezdů se spolehněte na cestovky nebo na hotely, ktere Vám vše zařídí.

A jeden tip na konec. Pokud budete mít hluboko do kapsy, pak se svezte za malý peníz za někým na motorce. Funguje to. A jak poznáte, kdo Vás může svézt? Jednoduše, téměř na každé křižovatce postává s motorkami pár místních, takže stačí k nim jen přijít a říct, kam chcete dovézt.

 

 

Přejeme hezké cestování.

 

Doprava v Siem Reap
Doprava v Siem Reap
Doprava v Siem Reap
Doprava v Siem Reap
Doprava v Siem Reap
Doprava v Siem Reap
Doprava v Siem Reap
Doprava v Siem Reap
Doprava v Siem Reap
Doprava v Siem Reap
Doprava v Siem Reap
Doprava v Siem Reap

Aktuální počasí

Siem Reap

Polojasno
  • Polojasno
  • Teplota: 24 °C
  • Vítr: severní, 9.3 km/h
  • Tlak: 1012 hPa
  • Rel. vlhkost: 69 %
  • Viditelnost: 9 km
Hlášení ze dne:
Pá, 04/12/2020 - 14:30

Mapa


Zobrazit místo Cambodia na větší mapě

Poznejte Angkor Wat a Dálný Východ s Prague Travel Cambodia