Česká cestovní kancelář v Siem Reap, Kambodža

Jsme i na Facebooku

Naši partneři

Rezervace hotelů

Rezervace letenek

CK Arcadia

CK Blue Sky Travel

CK Authentic Travel

Jáva

 

Jáva je nejrozvinutější a nejhustěji obydlený ostrov Indonésie se všemi typickými znaky asijské společnosti zažívající rychlý rozvoj - na jedné straně bohatství a na druhé straně chudoba, nádherná krajina a špinavější města, poklidné krajinné scenérie a rušné ulice s dopravními zácpami. Jáva je domovem 70 % obyvatel Indonésie z celkového počtu 247 milionů a je kulturním a politickým centrem země. Turisticky zajímavými oblastmi jsou z hlediska historických památek města Solo a Yogyakarta s nedalekými architektonickými skvosty, jakými jsou chrámy Borobudur a Prambanan. Jakarta, Surabaya a Bandung jsou moderními centry obchodu a zábavy.

 

Jakarta (Džakarta, dříve Batavia) je hlavní a největší město Indonésie, má více než 9 miliónů obyvatel bez aglomerací, v aglomeraci zvané Jabotabek žije více než 26 milionů obyvatel (2010). Město leží na severozápadě ostrova Jáva, který se nachází na jihozápadě Indonésie.

V Jakartě se nachází největší mešita v jihovýchodní Asii – mešita Istiqlal. Symbolem indonéského boje za nezávislost je Monas (Národní monument), dokončený v roce 1975.

 

Druhé největší město Indonésie a hlavní město provincie Východní Jáva je Surabaya, přístav při průlivu oddělujícím Maduru od Jávy. Surabaya je také centrum obchodu. Hlavními produkty jsou cukr, tabák a káva. Se stále fungujícím královským palácem uprostřed města, okolními horami, úctu vzbuzujícími chrámy roztroušenými po okolních planinách a vzkvétající uměleckou komunitou je Yogyakarta bezpochyby kulturním centrem Jávy, sídlem Univerzity Gadjah Mada a přední indonéské akademie múzických umění. Pomalé tempo a kompaktnost tohoto ryze javánského města vybízí k poznávání prostřednictvím pěších procházek.

 

 

Jáva
Jáva
Jáva
Jáva
Jáva
Jáva
Jáva
Jáva
Jáva
Jáva
Jáva
Jáva
Jáva
Jáva
Jáva
Jáva
Jáva
Jáva
Jáva
Jáva
Jáva
Jáva

Aktuální počasí

Siem Reap

Polojasno
  • Polojasno
  • Teplota: 24 °C
  • Vítr: severní, 7.4 km/h
  • Tlak: 1012 hPa
  • Rel. vlhkost: 69 %
  • Viditelnost: 9 km
Hlášení ze dne:
Pá, 04/12/2020 - 14:00

Mapa


Zobrazit místo Cambodia na větší mapě

Poznejte Angkor Wat a Dálný Východ s Prague Travel Cambodia