Česká cestovní kancelář v Siem Reap, Kambodža

Jsme i na Facebooku

Naši partneři

Rezervace hotelů

Rezervace letenek

CK Arcadia

CK Blue Sky Travel

CK Authentic Travel

Kde se dobře najíst

 

 

V Siem Reap je neuvěřitelné množství restaurací všeho druhu s kuchyni ze všech koutů světa. Největší koncentrace je ve známé oblasti ve středu města nazývané Pub Street. Od místních khmerských restaurací, přes cínské, korejské, japonské, indické a mexické restaurace se dostanete i k ryze evropské kuchyni, napr. v restauraci Le Tigre de Papier.

 

Jste ale v Kambodži! Takže to chce ochutnat místní kuchyni. Oproti thajské je míň pálivá, je v ní více zeleniny (někdy na úkor masa), ale celkově je velmi chutná. Převažuje kuřecí maso, hovězí je vzácnější (ne, že by nebylo), k ochutnaní jsou zde i ryby, šneci, mušle (i od prodejců na ulici), krevety, kalamáry, prostě vše, co moře dá. Jednou z úžasných věcí je koření, predevsim pepr, kterým je Kambodža proslulá.

 

Kambodžský pepř (bílý, černý, červený nebo cerstvy zeleny) se vyváží do celého světa a do takových gurmánských zemí jako je třeba Francie, dále jsou tu různé druhy kari, chilli, kurkumy, také citronová tráva, indicky šafrán, koriandr, skořice, anýz a hlavně výtečná směs místního koření amok (bohužel nepomáhá, když vás "chytne").

 

Z mnoha restaurací můžeme doporučit mexickou restauraci Viva (adresa je Mondol 1). Mají zde nejen mexická jídla, ale i místní speciality khmerské kuchyně jako je Lok Lak (na kousky nakrájené marinované hovězí ochucené česnekem a čerstvým zeleným pepřem podávané s rýží nebo s bagetou (dají vám i smažené hranolky). U této restaurace je sympatické, že tu mají dobré, vždy studené točené pivo (USD 0,50).

 

Pokud jste spíše na koktejly, pak v Pub Street a v jejim okoli je nespocet baru, nektere s zivou hudbou. Mají úžasný výběr a alkoholem a přísadami nešetří. Jeden koktejl přijde na 3- 4 USD. 

 

Pokud máte rádi dim sumy (knedlíčky plněné masem nebo jen zeleninou) nebo spring rolls (jarní závitky), nezbývá Vám než vyrazit do malé restaurace Moloppor Café. Nenechte se mýlit, není to jen kavárna, ale i výtečná malá rodinná restaurace, kde se dobře a levně najíte. Je jen pár kroků od centra u řeky. Ochutnejte jejich knedlíčky nebo smažené kousky kuřete v těstíčku (6 kousků je za 2,75 USD). Vynechejte boloňské špagety. Moc je nedovedou a dostanete jich málo. 

 

Můžete si take uvařit sami. V restauraci Le Tigre de Papier pořádají kurzy vaření podle khmerských receptů. Poznáte místní trh, kde nakoupíte ingredience, s pomocí šéfkuchaře uvaříte vynikající exotické jídlo a na závěr si ještě pochutnáte. Je to zábava!

 

O restauracích v Siem Reap platí obecné pravidlo: choďte jen tam, kde je plno. Restaurací je v Siem Reap možná několik set! Větsina restaurací bere kreditní karty, zpropitné není povinné, záleží na Vás. Ceny, které jsou uvedene v menu platí. V drtivé větsině je obsluha rychlá, usměvavá a ochotná.  

 

 

Takže přejeme dobrou chuť, správnou žízeň a nezapomenutelné kulinářské zážitky.

Kde se dobře najíst
Kde se dobře najíst
Kde se dobře najíst
Kde se dobře najíst
Kde se dobře najíst
Kde se dobře najíst
Kde se dobře najíst
Kde se dobře najíst
Kde se dobře najíst
Kde se dobře najíst
Kde se dobře najíst
Kde se dobře najíst
Kde se dobře najíst
Kde se dobře najíst

Aktuální počasí

Siem Reap

Skoro jasno
  • Skoro jasno
  • Teplota: 25 °C
  • Vítr: východní, 5.6 km/h
  • Tlak: 1010 hPa
  • Rel. vlhkost: 89 %
  • Viditelnost: 10 km
Hlášení ze dne:
Ne, 24/01/2021 - 16:30

Mapa


Zobrazit místo Cambodia na větší mapě

Poznejte Angkor Wat a Dálný Východ s Prague Travel Cambodia