Česká cestovní kancelář v Siem Reap, Kambodža

Jsme i na Facebooku

Naši partneři

Rezervace hotelů

Rezervace letenek

CK Arcadia

CK Blue Sky Travel

CK Authentic Travel

Koh Chang

 

 

Koh Chang (v překladu Sloní ostrov) je ostrov v provincii Trat ve východním Thajsku. Je to druhý největší a jeden z nejkrásnějších ostrovů Thajska s překrásnými dlouhými plážemi s bílým pískem a průzračnou tyrkysovou vodou Thajského zálivu.

 

Je domovem bohaté flory a fauny, zvláště vzácných tropických ptáků, mořských ryb a samozřejmě slonů. Ostrov a okolní ostrůvky jsou ideální jak k potápění, tak i ke šnorchlování. Ve srovnání s jinými ostrovy jako je Phuket nebo Koh Samui je Koh Chang příjemný poklidný ostrov s širokým výběrem ubytování od luxusních hotelů až po bungalovy na plážích. Koh Chang má rozlohu 429 km2. Nejvyšší hora je Khao Salak Phet, měří 744 metrů a je pokrytá deštnými pralesy - je to hlavní zdroj vody pro ostrov a jeho nádherné vodopády.

 

Koh Chang má stejné počasí jako Bangkok. Nejlepším obdobím na návštěvu je říjen až duben, ale i po zbytek roku si užijete spoustu slunce a tropický déšť vás alespoň příjemně osvěží (a je zde méně turistů).

 

 

 

 

Výlety


Z ostrova Koh Chang je pořádáno mnoho jednodenních výletů lodí na okolní ostrůvky (cena kolem 500 Kč na osobu, vč. výbavy na šnorchlování, oběda a nealko nápojů), výletů na slonech džunglí (850 Kč za osobu), plavání s delfíny (cca 2 500 Kč za osobu), rybářské výlety (ranní a noční, cca 900 Kč za osobu) a spousta dalších výletů, které zakoupíte přímo ve vašem rezortu nebo v každé cestovní kanceláři (na hlavní ulici je jedna vedle druhé).

 

Stravování 
Pár minut chůze po hlavní silnici anebo také pár kroků po pláži je velké množství místních restaurací, kde si můžete objednat jak místní, tak i západní jídla za velmi dobré ceny (jedno jídlo od 45 Kč). Luxusnější restaurace jsou zde samozřejmě také.

 

 

Jak se na ostrov dostanete

 

Letadlem
Z Bangkoku je na nejbližší letiště v Tratu několikrát denně letecké spojení např. s Bangkok Airways, s Air Asia a s dalšími aerolinkami. Letenka stojí od 2 800 THB do 5 000 THB.


Transfer minibusem z letiště v Tratu až do vašeho místa pobytu stojí přibližně 500 - 600 THB, včetně trajektu na ostrov.

 

Autobusem
Na Koh Chang je pravidelné autobusové spojení z letiště Suvarnabhumi a oblasti Khao San v Bangkoku, cesta trvá přibližně 5 hodin a stojí kolem 600 - 800 THB.

 

Trajektem
Většina trajektů se plaví z přístavu Laem Ngop .Cesta trvá přibližně 45 minut; lístek na trajekt za osobu a jednu cestu stojí 80 THB. Trajekt je v provozu od 6.30 do 19.00 hodin s odjezdem každých 45 minut.

 

 

 

Přijeďte se vykoupat a projít po nádherných tropických plážích ! Je to opravdový relax...

Koh Chang
Koh Chang
Koh Chang
Koh Chang
Koh Chang
Koh Chang
Koh Chang
Koh Chang
Koh Chang
Koh Chang
Koh Chang
Koh Chang
Koh Chang
Koh Chang
Koh Chang
Koh Chang
Koh Chang
Koh Chang
Koh Chang
Koh Chang
Koh Chang
Koh Chang
Koh Chang
Koh Chang
Koh Chang
Koh Chang
Koh Chang
Koh Chang
Koh Chang

Aktuální počasí

Siem Reap

Skoro jasno
  • Skoro jasno
  • Teplota: 25 °C
  • Vítr: východní, 7.4 km/h
  • Tlak: 1009 hPa
  • Rel. vlhkost: 89 %
  • Viditelnost: 10 km
Hlášení ze dne:
Ne, 24/01/2021 - 16:00

Mapa


Zobrazit místo Cambodia na větší mapě

Poznejte Angkor Wat a Dálný Východ s Prague Travel Cambodia