Česká cestovní kancelář v Siem Reap, Kambodža

Jsme i na Facebooku

Naši partneři

Rezervace hotelů

Rezervace letenek

CK Arcadia

CK Blue Sky Travel

CK Authentic Travel

Pakse

 

 

Pakse nebo Pakxe (znamená ústí řeky Se) je hlavním a nejlidnatějším městem jižní provincie Champasak a leží na soutoku řek Xe Don a Mekong. Pakse je branou do oblasti plošiny Bolaven.

 

 

Památky a výlety

 

Wat Luang, největší a nejkrásnější chrám v Pakse je domovem pro školu Buddhistických mnichů. Je také nejlepším místem ke shlédnutí každodenní ceremonie přijímání almužny.

Wat Phabad je nejstarší a největší chrám v Pakse. Prý je v chrámu otisk Buddhovi nohy, od tohoto faktu je také odvozen název chrámu.

Ban Keosamphanh, bývalý armádní kemp francouzské armády. V okolí jsou zde nejkrásnější zelená rýžová pole a také nejstarší trh v Pakse.

Big Buddha. Tento chrámový komplex byl postavený v roce 2011. K vrcholu je to jen pár kroků a je odsud nádherný výhled na město a řeku.

Wat Phou se byl zapsán do seznamu památek světového dědictví UNESCO v roce 2001. Wat Phou jsou pozůstatky Khmerského chrámového komplexu, pochází z doby, kdy tato oblast patřila ke Khmerskému Imperiu. Komplex se nachází na úpatí hory Phu Kao, asi 6 km od řeky Mekong.

Plošina Bolaven (Bolaven Plateau), pozůstatek pradávné vulkanické činnosti, je světoznámá díky svým zemědělským produktům, především kávě a čaji, které se zde pěstují na nespočetně plantáží. Tato oblast je domovem mnoha překrásných vodopádů, nádherné přírody, kmenových vesniček a panenských přírodních krás. V oblasti je několik chráněných národních parků obklopených hustou zelenou džunglí.

 

 

Jak se do oblasti dostanete:

 

Autobusem

Pakse leží na trase hlavní silnice Laosu č.13. Ze Siem Reap cesta trvá přibližně 14 hodin a stojí kolem USD 28. Z Phnom Penhu trvá kolem 12 hodin a cena je kolem USD 19. Záleží na autobusové společnosti.

 

Letadlem

Pakse má své mezinárodní letiště, jehož výstavba byla dokončena v listopadu 2009. Je zde pravidelné letecké spojení do Vientiane, Siem Reap, Ho Chi Minh City a Bangkoku.

 

 

Stravování

Většina restaurací je soustředěna na hlavní ulici mezi křižovatkou - kruhovým objezdem a francouzským mostem. Restaurace nabízejí všechny možné kuchyně (laoskou, thajskou, vietnamskou, čínskou, evropskou, a další) za přiměřené ceny.
Pokud chcete ochutnat autentickou laoskou kuchyni, doporučujeme místní restaurace, které najdete v menších uličkách pár kroků jižně od hlavní ulice.

 

Ubytování

Většina hostelů a hotelů je soustředěna na hlavní ulici mezi kruhovým objezdem a francouzským mostem a v okolních menších uličkách.

 

 

Pojeďte s námi do Pakse a ochutnejte jednu z nejlepších káv na světě!

Pakse
Pakse
Pakse
Pakse
Pakse
Pakse
Pakse
Pakse
Pakse
Pakse
Pakse
Pakse
Pakse
Pakse
Pakse
Pakse
Pakse
Pakse
Pakse
Pakse
Pakse
Pakse
Pakse
Pakse
Pakse
Pakse
Pakse
Pakse

Aktuální počasí

Siem Reap

Polojasno
  • Polojasno
  • Teplota: 24 °C
  • Vítr: severní, 7.4 km/h
  • Tlak: 1012 hPa
  • Rel. vlhkost: 69 %
  • Viditelnost: 9 km
Hlášení ze dne:
Pá, 04/12/2020 - 14:00

Mapa


Zobrazit místo Cambodia na větší mapě

Poznejte Angkor Wat a Dálný Východ s Prague Travel Cambodia