Česká cestovní kancelář v Siem Reap, Kambodža

Jsme i na Facebooku

Naši partneři

Rezervace hotelů

Rezervace letenek

CK Arcadia

CK Blue Sky Travel

CK Authentic Travel

Swedagon

 

 

Pagoda Shwedagon

 

Pagoda Shwedagon je nejposvátnější místo Barmy. Stojí na vrcholu kopce Singuttara a první záznamy o pagodě sahají až do 6 stol. n. l. Pagoda byla během staletí mnohokrát přestavěna, také zemětřesení v 18. století její vrchní část a okolní budovy značně poškodilo. Vše, co se zachovalo z dávných dob, zůstává ukryto uvnitř stúpy samotné.

 

Pagoda patří mezi nejnavštěvovanější místa Barmy, ať už se jedná o turisty nebo samotné Barmánce. Je to zářivé místo s barevnými neony všemožných tvarů, džungle věží a věžiček s překrásnou dřevořezbovou výzdobou. Na rozdíl od jiných posvátných míst, celková atmosféra Shwedagonu je zároveň spirituální i světská, neformální i posvátná pro Barmánce, kteří mají pevný vztah k Buddhismu. Je to unikátní místo, které nemá obdoby jak v Barmě, tak na celém světě.

 

 

 

Praktické informace


 

Otvírací hodiny: 6:30 až 22.00.

 

Vstupné: USD 8 nebo 7 800 kyatů. Prodejní stánky se vstupenkami jsou umístěny na horním konci všech přístupů do areálu.

 

Průvodci: USD 5 za prohlídku. Jsou přátelští a podají Vám spoustu zajímavých informací o tomto nádherném místě.

 

Obuv: jako téměř ve všech Buddhistických památkách, obuv není povolena. Všichni návštěvníci si odloží boty i ponožky před vstupem do areálu. Dole u schodišť vedoucích vzhůru k pagodě jsou úschovny (poplatek 5 kyatů), což je ale nepraktické v případě, že chcete areál opustit jinou stranou, než kterou jste přišli. Zkuste to jako Barmánci: boty si uložte do igelitové tašky a noste je sebou 

 

Plán pagody: Areál pagody má tvar kříže. Vstupy do areálu jsou čtyři - z každé světové strany - a jsou zdobeny obrovskými sochami mýtických barmských lvů.

 

Nejzajímavější je přístupová cesta z východu. Je lemována stánky s prodejem zboží pro poutníky (svíčky, květiny, zlaté lístky, apod.) a suvenýrů pro domácí i zahraniční turisty. Západní cesta nabízí navíc eskalátor a jižní cesta výtah. Plocha kolem pagody má podobný koncept jako Kaaba v Mekce, tedy široký kruh, po kterém lze chodit v kruzích kolem pagody. Je to také krásné místo k posezení na schodech a pozorování lidí.

Swedagon
Swedagon
Swedagon
Swedagon
Swedagon
Swedagon
Swedagon
Swedagon
Swedagon
Swedagon
Swedagon
Swedagon
Swedagon
Swedagon
Swedagon
Swedagon
Swedagon
Swedagon
Swedagon
Swedagon

Aktuální počasí

Siem Reap

Polojasno
  • Polojasno
  • Teplota: 24 °C
  • Vítr: severní, 9.3 km/h
  • Tlak: 1012 hPa
  • Rel. vlhkost: 69 %
  • Viditelnost: 9 km
Hlášení ze dne:
Pá, 04/12/2020 - 14:30

Mapa


Zobrazit místo Cambodia na větší mapě

Poznejte Angkor Wat a Dálný Východ s Prague Travel Cambodia