Česká cestovní kancelář v Siem Reap, Kambodža

Jsme i na Facebooku

Naši partneři

Rezervace hotelů

Rezervace letenek

CK Arcadia

CK Blue Sky Travel

CK Authentic Travel

Swedagon

 

 

Pagoda Shwedagon

 

Pagoda Shwedagon je nejposvátnější místo Barmy. Stojí na vrcholu kopce Singuttara a první záznamy o pagodě sahají až do 6 stol. n. l. Pagoda byla během staletí mnohokrát přestavěna, také zemětřesení v 18. století její vrchní část a okolní budovy značně poškodilo. Vše, co se zachovalo z dávných dob, zůstává ukryto uvnitř stúpy samotné.

 

Pagoda patří mezi nejnavštěvovanější místa Barmy, ať už se jedná o turisty nebo samotné Barmánce. Je to zářivé místo s barevnými neony všemožných tvarů, džungle věží a věžiček s překrásnou dřevořezbovou výzdobou. Na rozdíl od jiných posvátných míst, celková atmosféra Shwedagonu je zároveň spirituální i světská, neformální i posvátná pro Barmánce, kteří mají pevný vztah k Buddhismu. Je to unikátní místo, které nemá obdoby jak v Barmě, tak na celém světě.

 

 

 

Praktické informace


 

Otvírací hodiny: 6:30 až 22.00.

 

Vstupné: USD 8 nebo 7 800 kyatů. Prodejní stánky se vstupenkami jsou umístěny na horním konci všech přístupů do areálu.

 

Průvodci: USD 5 za prohlídku. Jsou přátelští a podají Vám spoustu zajímavých informací o tomto nádherném místě.

 

Obuv: jako téměř ve všech Buddhistických památkách, obuv není povolena. Všichni návštěvníci si odloží boty i ponožky před vstupem do areálu. Dole u schodišť vedoucích vzhůru k pagodě jsou úschovny (poplatek 5 kyatů), což je ale nepraktické v případě, že chcete areál opustit jinou stranou, než kterou jste přišli. Zkuste to jako Barmánci: boty si uložte do igelitové tašky a noste je sebou 

 

Plán pagody: Areál pagody má tvar kříže. Vstupy do areálu jsou čtyři - z každé světové strany - a jsou zdobeny obrovskými sochami mýtických barmských lvů.

 

Nejzajímavější je přístupová cesta z východu. Je lemována stánky s prodejem zboží pro poutníky (svíčky, květiny, zlaté lístky, apod.) a suvenýrů pro domácí i zahraniční turisty. Západní cesta nabízí navíc eskalátor a jižní cesta výtah. Plocha kolem pagody má podobný koncept jako Kaaba v Mekce, tedy široký kruh, po kterém lze chodit v kruzích kolem pagody. Je to také krásné místo k posezení na schodech a pozorování lidí.

Swedagon
Swedagon
Swedagon
Swedagon
Swedagon
Swedagon
Swedagon
Swedagon
Swedagon
Swedagon
Swedagon
Swedagon
Swedagon
Swedagon
Swedagon
Swedagon
Swedagon
Swedagon
Swedagon
Swedagon

Aktuální počasí

Siem Reap

Oblačno až skoro zataženo, jemný déšť
  • Oblačno až skoro zataženo, jemný déšť
  • Teplota: 25 °C
  • Vítr: proměnlivý od Jiho-jihozápadní po Západní proudění, 7.4 km/h
  • Tlak: 1007 hPa
  • Rel. vlhkost: 100 %
  • Viditelnost: 8 km
Hlášení ze dne:
Čt, 19/09/2019 - 14:00

Mapa


Zobrazit místo Cambodia na větší mapě

Poznejte Angkor Wat a Dálný Východ s Prague Travel Cambodia